LIGA 2

Meci de INFARCT in Giulesti: Rapidul a RATAT 2 penalty-uri in 15 minute. Cat s-a terminat derby-ul cu CFR Suceava

Meci de infarct intre Rapid si Rapid CFR Suceava, in Liga a doua.

Rapid Bucuresti a remizat pe teren propriu cu Rapid Suceava, scor 1-1. Meciul a fost unul foarte bun, cu mult peste nivelul Ligii a 2-a.

Kusmir a marcat in propria poarta in minutul 13 dupa ce a deviat gresit o centrare venita din lovitura libera.

Pina la pauza, oaspetii au fost cei care au dominat jocul. In partea a doua, giulestenii au controlat fara probleme meciul, iar golul a venit in miuntul 72. Madalin Martin a marcat cu capul de la 11 metri.

Peste doar 5 minute Trandu a obtinut un penalty, insa Niga a aparat sutul aceluiasi Trandu.

In ultimul minut de prelungire, Luque a ratat un alt penalty, acordat dupa un hent al oaspetilor.

Cele doua echipe s-au ales cu cite un punct si au depasit SC Bacau in clasament datorita golaverajului, toate 3 fiind la egalitate de puncte, 19.

RAPID BUCUREȘTI – RAPID SUCEAVA 1-1

min. 95: FINAL, 1-1.
min. 94: PENALTY RAPID! Luque executa foarte slab si mingea se duce peste poarta
min. 83: Josl este eliminat, dar nu iese de pe teren pina nu isi bruscheaza adversarul
min. 77: PENALTY RAPID! Trandu este faultat in careu de Danila. Tot el bate, dar portarul oaspetilor respinge
1-1, min. 72: GOL RAPID! M. Martin inscrie cu capul de la 11 metri
min. 51: Enciu trage de la marginea careului, mingea trece putin pe linga poarta
min. 46: A inceput repriza secunda!
min. 45+3: PAUZA
min. 45+1: Dan Alexa a fost trimis in tribuna
min. 38: Sumanariu trage frumos din lovitura libera, Romero se intinde si respinge in corner
min. 25: Semeghin executa excelent o lovitura libera. Mingea loveste bara portii lui Romero
0-1, min. 13: AUTOGOL RAPID! Kusmir deviaza nefericit o centrare a moldovenilor, iar mingea il pacaleste pe Romero si intra in poarta
min. 9: Aeroaiei trage cu stingul de la 16 metri, mingea este retinuta de Romero
min. 1: A inceput meciul!

Rapidistii au ajuns la stadion cu duba Jandarmeriei si cu taxi-urile dupa ce autocarul echipei a facut pana.

Echipele de start:

Rapid: Romero – Kusnir, Robuste, Grassi, Josl – Trandu, Moke – Tudoran, Raiciu, I. Popa – Embalo
Rezerve: I. Manea, Luque, V. Nicolae, Jeslinek, Cioabla, Monzo, M. Martin

Suceava: T. Niga – D. Balan, S. Ciobanu. Ferariu, Semeghin – Aeroaiei, Sumanariu, Golofca, Vrabie – M. Negru, Enciu
Rezerve: Hintascu, Onciu, Sandu, Sfrijan, Velescu, Apostol, Danila

sursa: gsp.ro