CUPA ROMÂNIEI

Meci DRAMATIC intre Baia Mare si Steaua. Calificarea s-a DECIS la PENALTY-URI

Meci cu dramatism la cote alarmante intre Baia Mare si Steaua, in optimile Cupei Romaniei.

Steaua s-a calificat cu mari emotii in sferturile de finala ale Cupei Romaniei desi a intilnit o echipa din Liga a 2-a. A fost 1-1 dupa 120 de minute cu Baia Mare, goluri Pacurar (11) si Tade (27).

Ros-albastrii au tremurat insa au dus meciul in prelungiri. Baia Mare a avut o bara spre finalul primei reprize de prelungiri, iar campioana a scapat cu fata curata si a dus meciul la penalty-uri.

Tade, Chipciu, Varela si Carp au marcat la Steaua, iar ratarile lui Straut si Hodor au calificat campioana Romaniei in “sferturi”.

BAIA MARE – STEAUA 1-1 (1-4 la penalty-uri) (P. Pacurar 11 / Tade 27)
*meciul s-a decis la penalty-uri

FCM Baia Mare: Bota – Straut, Hodor, Ilie, Lupu, Ignea, Durus, Pacurar, Balaure, Arnautu, Lonte
Rezerve: Ormenisan – Gherman, Urs, Deac, Pop, Codin, Sirbu

sursa: gsp.ro