FOTBAL+

Moldovenii au smuls trei puncte in ultimele minute! FC Vaslui – Sageata Navodari, scor 1-0! VIDEO

minuFC Vaslui a invins in deplasare pe Sageata Navodari, cu 1-0. Moldovenii au obtinut primul succes in deplasare din 2014, si al patrulea stagional in Liga I.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Temwanjera, in minutul 84, cu o lovitura cu capul de la opt metri.

Vezi VIDEO rezumat!

Sageata Navodari: Panagopoulos – Peteleu, Popa, Munteanu, Lopez – Muzac, Johnson (V. Dinu ’88) – Achim (Chiacu ’70), Vezan, Deletici (Iordache ’88) – Guerra. Antrenor: Catalin Anghel.

FC Vaslui: Cerniauskas – Celeban, Balaur, Ortiz, Musat – Antal (Patulea ’72), Madson, Razzotti, Viveiros (Gilmerson ’89) – Temwanjera, Abelairas (Cuero ’51). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonase galbene: Peteleu ’27, Lopez ’48 / Celeban ’28, Razzotti ’82

Arbitri: George Radulescu (central) – Valentin Avram, Ionel Valentin Dumitru (asistenti) – Andrei Chivulete, Ovidiu Oprea (aditionali) – Andrei Constantinescu (rezerva)

Observatori: George Ionescu, Marcel Vasile.

La meci au asistat aproximativ 100 de spectatori.

Sursa: mediafax.ro