Muresan: Cu putina atentie, am fi putut sa nu primim gol!

774

Presedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca este multumit de rezultat, dar a precizat ca daca jucatorii erau putin mai atenti ar fi putut obtine o victorie.

„Dupa terenul impropriu pe care s-a jucat si dupa cum au luptat baietii meritam sa castigam. Cu toate acestea sunt multumit de rezultat. Cu putina atentie am fi putut sa nu primim gol, dar de dat era greu sa o mai facem dupa ce am ramas in inferioritate. Ma gandesc la partida viitoare de campionat, dar nu pot sa neg ca nu ma gandesc si la primavara Ligii Campionilor. Avem sanse de calificare, dar trebuie sa muncim. Nu vreau sa vorbesc acum despre Ioan Andone, trebuie sa ne bucuram de punctul obtinut. Cred ca e mai bine ca Manchester a intors rezultatul cu Braga, pentru ca englezii erau deja pe primul loc. Stiu deja doua posturi pe care trebuie sa ne intarim, dar cel mai mult asteptam revenirile juctorilor accidentati”, a spus Muresan.

Campioana Romaniei, CFR Cluj, a incheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul sustinut, marti, in deplasare, in compania echipei turce Galatasaray Istanbul, contand pentru etapa a treia a grupei H a Ligii Campionilor, in care ardelenii au acumulat patru puncte. Clujenii au deschis scorul prin autogolul lui Nounkeu din minutul 19, turcii reusind egalarea prin Burak Yilmaz, in minutul 77.