FOTBAL+

Otelul – Ceahlaul 0-1! Trei puncte mari castigate de nemteni! VIDEO

ddddCeahlaul Piatra Neamt a invins cu 1-0 pe Otelul Galati, unicul gol al meciului fiind inscris in minutul 44 de Cinu.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Canu, in minutul 44, cu o lovitura de cap din 3 metri, dupa un corner executat de pe partea stanga.

0-1: Dumitras a prelungit pe spate un balon centrat din corner şi Canu a inscris cu o lovitura de cap din 3 metri.

Vezi VIDEO rezumat!

In minutul 18, Astafei a ratat un penalti pentru Otelul Galati, acordat de arbitrul Sebastian Coltescu dupa un fault comis de Onciu asupra lui Giurgiu.

Otelul Galati: Goicoechea – Filip (Zaharia ’73), Sipovici, Prestia, D. Popescu – Giurgiu, Cooper, Lovin (Gavrila ’88) – Astafei (Henrique ’68), Bajenaru, Tudorie. Antrenor: Ewald Lienen.

Ceahlaul Piatra Neamt: Calancea – Dumitraş, Marc, Canu, Slavickas – Achim (Jula ’87), Onciu – Gheorghiu, Garcia (Ichim ’71), Chitoşca (Constantinescu ’54) – Golubovici. Antrenor: Costel Ilie.

Cartonaşe galbene: Lovin ’41, Bajenaru ’53 / Garcia ’30, Achim ’50, Gheorghiu ’66, Golubovici ’70, Calancea ’90+4.

Arbitri: Sebastian Coltescu (central) – Aurel Onita, Mircea Grigoriu (asistenti) – Viorel Flueran, Cristian Dumitrica (asistenti suplimentari) – Ionel Dumitru (rezerva).

Observatori: Adrian Vidan, Constantin Gache.

Sursa: mediafax.ro