1otelAstra Giurgiu a invins in deplasare, cu scorul de 4-0, pe Otelul Galati, in etapa a VII-a a Ligii I, potrivit mediafax.ro.

Golurile au fost marcate de Cristescu ’18, ’46, Ivanovski ’63 si Pedro ’75.

0-1: Cristescu a marcat cu un sut la coltul lung.

In minutul 45, Sergiu Costin este eliminat pentru cumul de cartonase, iar doua minute mai tarziu Gabriel Paraschiv vede direct cartonasul rosu dupa un fault asupra lui Laban.

0-2: Cristescu a reusit „dubla” dupa ce a marcat cu capul din centrul careului.

0-3: Ivanovski a sutat plasat de la 20 de metri la coltul din stanga portarului.

0-4: Pedro a marcat din apropiere dupa o centrare de la Morais.

Vezi VIDEO rezumat!

Otelul Galati: Bosneag – Cojoc, Sarghi, Costin, Popescu – Filip (Milea ’27), Giurgiu – Marquinhos (Sipovici ’46), Adascalitei (Felipe ’55), Iorga – Paraschiv. Antrenor: Ionut Badea

Astra Giurgiu: Coman – Matel, Ben Yousef, Gaman, Morais – Laban, Seto – Enache (Pedro ’46), Cristescu (Budescu ’76), De Amorim – Ivanovski (Bukari ’69). Antrenor: Daniel Isaila

Cartonase galbene: Costin ’38, ’45, Giurgiu ’73 / Enache ’12, Ben Yousef ’73

Cartonase rosii: Costin ’45, Paraschiv ’45+2

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Coltescu, ajutat de Mircea Grigoriu si Alexandru Cerei. Rezerva a fost Iulian Catalin.

Observatorii partidei au fost Augustus Constantin si Dumitru Marcu.

La meci au asistat aproximativ 4.000 de spectatori.

Inaintea meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria victimelor inundatiilor din Galati, iar incasarile de la partida vor fi donate pentru ajutorarea sinistratilor.