Imagini de la antrenamentul echipei nationale a Romaniei. Antrenament Romania.Pandurii Targu Jiu a invins pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe Universitatea Cluj, intr-un meci contand pentru etapa a XVII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Shamsin ’58 si Alex Dos Santos ’85 si ’90.

1-0: Shamsin a deschis scorul dupa o pasa de la Eric.

In minutul 69, Eric a marcat, insa golul a fost anulat dupa aproximativ doua minute de arbitrul Cristian Balaj.

2-0: Dos Santos a marcat cu capul dupa o centrare de la Elton.

3-0: Dos Santos a reusit „dubla” dupa o pasa de la Momcilovici.

Vezi VIDEO rezumat!

Pandurii Targu Jiu: Stanca – Momcilovici, Mamele, Paraskevas, Ungurusan (Buleica ’56) – Anton, Elton – Eric, Breeweld, Alex dos Santos – Adrovici (Shamsin ’25, Pleasca ’77). Antrenor: Cristian Pustai

Universitatea Cluj: Veselovsky – Ciupe, Ninu, Abrudan, Takacs (Rilke ’67) – Cristocea, Bucsa – Kovacs (Calcan ’62), Tirnacop, Borza (Mendy ’54) – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja

Cartonase galbene: Dos Santos ’62, Shamsin ’76 / Ninu ’67, Tirnacop ’16

Arbitri: Cristian Balaj (centru) – Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzica (asistenti) – Horatiu Fesnic (rezerva)

Observatori: Cornel Sorescu, Gheorghe Nedelescu

Sursa: mediafax.ro