Petrolul n-a putut mai mult decat un 0 la 0 cu Concordia Chiajna acasa

706

Petrolul Ploiesti a terminat la egalitate cu Concordia Chiajna, 0-0, luni seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 14-a a Ligii I de fotbal.

Petrolul a ratat mai multe ocazii mari de gol, prin Jeremy Bokila, Gicu Grozav sau Adrian Cristea, al carui sut a fost respins in bara de portarul Alberto Cobrea (69).

La Petrolul a debutat in acest meci brazilianul Cesinha (ex-Rapid), intrat in minutul 82, in locul lui Adrian Cristea.

Acesta a fost primul meci al antrenorului Cosmin Contra in Liga I pe banca Petrolului, dupa debutul in Cupa Romaniei (1-0 cu FC Brasov, in deplasare).

Concordia e invinsa de patru meciuri (o victorie si patru egaluri), in care nu a primit niciun gol. La acestea se poate adauga si meciul de Cupa Romaniei cu Steaua, 0-0 dupa 120 de minute, 4-3 la loviturile de departajare.

Petrolul venea dupa trei victorii consecutive in campionat.

Petrolul nu a invins pe Concordia pe teren propriu, dupa 3-4 in stagiunea trecuta. Ploiestenii au castigat insa la Chiajna cu 2-0, in turul ediţiei trecute.