Petrolul Ploiesti se afunda si mai mult in coada clasamentului Ligii I, dupa meciul cu CS Universitatea Craiova, potrivit MEDIAFAX.

Echipa CS Universitatea Craiova a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia Petrolul Ploiesti, intr-un meci din etapa a XI-a a Ligii I.

Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Ivan, in minutul 2, cu un sut la coltul lung de la 6 metri lateral dreapta.

CS Universitatea Craiova a evoluat in inferioritate numerica din minutul 90+3, dupa ce bulgarul Hristo Zlatinski a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat pentru tragere de timp.

Petrolul Ploiesti: Pecanha – Beta (Varga \’76), Benga, Genev, Faug-Porret – Marinescu, Bucsa – Peteleu (Farina \’42), Zoubir, Nepomuceno (Tamuz \’64) – Moussa. Antrenor: Eusebiu Tudor.

CS Universitatea Craiova: Balgradean – Achim, Kay (Acka \’51), Popov, Vatajelu – Nuno Rocha, Mateiu, Zlatinski, Ivan (Baluta \’59) – Curelea (Herghelegiu \’85), Bawab. Antrenor: Emil Sandoi.

Cartonase galbene: Faug-Porret \’54, Beta \’66, Moussa \’88, Benga \’90+5 / Zlatinski \’56, \’90+3, Nuno Rocha \’62, Mateiu \’83, Acka \’90+5.

Cartonas rosu: Zlatinski \’90+3.

Arbitri: Marcel Birsan (central) – Florin Paunescu, Vlad Barleanu (asistenti) – Dan Florin Dreve (rezerva).

Observatori: Constantin Stefan, Mihai Stancu.