Primele declaratii ale lui Torje dupa meciul SENZATIONAL din week-end: Este dificil in prima liga spaniola!

553

Fotbalistul echipei Granada, Gabriel Torje, a declarat, luni, ca este foarte multumit dupa meciul castigat in fata formatiei Celta Vigo, insa mai mult pentru victorie decat pentru golul marcat de el.

„Sunt foarte multumit, dar mai mult pentru victoria echipei decat pentru golul marcat. Atunci cand castigam, castigam toti, iar cand pierdem pierdem toti. Important este rezultatul. Este dificil in prima liga spaniola si pana la urma aveam trei puncte in plus”, a spus Torje, , informeaza granadadigital.com.

Gabriel Torje a precizat ca Granada trebuie sa obtina in continuare rezultate pozitive. „Trebuie sa ne pregatim saptamana aceasta pentru o batalie (cu Mallorca), trebuie sa continuam sa castigam puncte”, a adaugat el.

Mijlocasul Gabriel Torje a marcat un gol si a scos un penalti in partida pe care echipa sa, Granada, a castigat-o, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), in fata formatiei Celta Vigo, in etapa a VI-a a campionatului Spaniei.

Torje a scos un penalti in minutul 11, transformat de Siqueira, si a inscris in minutul 17 golul de 2-0. Internationalul roman a primit un cartonas galben in prima repriza si a fost schimbat in minutul 61.

Golul oaspetilor a fost marcat de Iago Aspas, in minutul 20.