FOTBAL+

Programul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci!

Manchester United manager Sir Alex FergusonProgramul complet al Jocurilor Olimpice de iarna de la Soci, din perioada 7 – 20 februarie, in ore locale, doua ore mai devreme la Bucuresti:

Joi, 6 februarie

10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificari

18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificari

19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie

20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere

Sambata, 7 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificari

12.00-14.30 – Hochei pe gheata – Tur preliminar: SUA – Finlanda

12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala

15.30-18.25 – Patinaj viteza – 5000 metri masculin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Canada – Elvetia

18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificari

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala

18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi

18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Manaele 1 si 2

20.30-21.35 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

Duminica, 9 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificari

11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia

13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala

14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala

15.30-17.35 – Patinaj viteza – 3.000 metri feminin – Finala

17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Germania

18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala

18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala

21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin – Finala

Luni, 10 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elvetia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborâre

13.45-16.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.00 metri feminin calificari

14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: SUA – Elvetia

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elvetia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca

15.00-16.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala

17.00-20.25 – Patinaj viteza – 500 metri masculin – Finala

18.00-19.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificari

18.45-21.40 – Sanie – Individual feminin – Mansele 1 si 2

19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire masculin (12,5 km) – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elvetia, Suedia – Marea Britanie

22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala

Marti, 11 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling D – feminin – primul tur: Elvetia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia

10.00-11.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificari

13.00-14.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finalah

14.00-14.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificari

14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Germania – Suedia

14.00-17.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificari

16.00-17.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin

16.45-20.00 – Patinaj viteza – 500 metri feminin – Finala

18.30-21.45 – Sanie – Individual feminin – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi

19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire feminin (10 km) – Finala

19.00-22.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt

19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Japonica

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca – Japonia, China – Rusia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala

21.30-23.05 – Sarituri cu schiurile feminin – trambulina normala – Finala

Miercuri, 12 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elvetia

11.00-13.10 – Schi alpin – Coborâre feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Elvetia – Finlanda

13.30-14.20 – Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie

14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificari feminin

16.30-17.15 – Combinata nordica – Trambulina normala: 10 km – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Canada – SUA

18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 m masculin – Finala

18.15-20.35 – Sanie – Dublu – Finala

19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Germania -China, Elvetia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia

19.45-23.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Letonia – Elvetia

21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala

Joi, 13 februarie – voi fi acordate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elvetia – Suedia

10.15-12.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificari

11.30-13.20 – Skeleton feminin – Mansele 1 si 2

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Japonia – Germania

13.30-14.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala

14.00-16.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari

14.00-15.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Elvetia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia

16.30.-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA

18.00-20.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala

18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 metri feminin – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elvetia – Canada, Japonia – SUA

19.00-23.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt

20.15-21.30 – Sanie – Stafeta – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia

Vineri, 14 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia

11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborâre

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia

14.00-15.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elvetia

15.30-16.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Elvetia

16.30-21.40 – Skeleton – Mansele 1 si 2 masculin – Mansele 3 si 4 femin – Finala

17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri feminin – Calificari

18.00-20.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala

19.00-23.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elvetia – Germania

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Canada – Austria

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda

21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri feminin – Finala

21.30-22.35 – Sarituri cu schiurile – Marea trambulina individual masculin – calificari

Sambata, 15 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala

14.00-16.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala

14.00-15.30 – Schi fond – Stafeta 4×5 km feminin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elvetia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala

17.30-19.25 – Patinaj viteza – 1000 metri masculin – Finala

18.45-21.05 – Skeleton masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elvetia, Danemarca – China

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Elvetia – Cehia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia

21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina individual masculin – Finala

Duminica, 6 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia

11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala

11.00-12.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificari

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8

13.15-14.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala

14.00-16.30 – Schi fond – Stafeta 4×10 km masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elvetia, Suedia – Rusia, SUA – Canada

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA

18.00-19.50 – Patinaj viteza – 1500 metri feminin – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala

19.00-22.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elvetia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia

20.15-22.55 – Bob dublu masculin – Mansele 1 si 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8

Luni, 17 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China

11.00-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificari

13.30-14.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala

14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elvetia – SUA, Norvegia – Danemarca

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Seminale

17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri masculin – Calificari

18.30-21.00 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala

19.00-22.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala

19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elvetia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Semfinala

21.15-23.10 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina pe echipe masculin – Finala

21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri masculin – Finala

Marti, 18 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice

9.00-12.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias feminin- prima mansa

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 7-8

13.30-14.20 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual: Sarituri

13.30-15.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, Stafeta 3.000 metri feminin, Finala

14.00-17.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias feminin – mansa secunda – Finala

16.00-16.45 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual (10 km) – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-6

17.00-20.00 – Patinaj viteza – 10.000 metri masculin – Finala

17.45-19.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificari

19.00-22.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje

19.15-21.10 – Bob dublu feminin – Mansele 1 si 2

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala

21.30-22.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala

Miercuri, 19 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom urias paralel masculin + feminin – Calificari

11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias – Prima mansa

12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

13.00-15.05 – Snowboard – Slalom urias paralel – Finala masculin+ Finala feminin

13.15-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificari

14.00-17.00 – Curling feminin – Semifinale

14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias masculin – mansa secunda – Finala

15.45-17.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin +

feminin – Finala

16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

17.30-19.20 – Patinaj viteza – 5000 metri feminin – Finala

18.30-20.30 – Biatlon – Stafeta mixta – Finala

19.00-23.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt

19.00-22.00 – Curling masculin – Semifinale

20.15-22.20 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

Joi, 20 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificari

12.00-12.50 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: Sarituri

12.30-15.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala

15.00-16.15 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: 4×5 km – Finalaâ

16.00-18.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci pentru locul 3

17.30-20.30 – Curling feminin – Finala

18.30-19.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificari

19.00-23.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala

21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Finala

21.30-22.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala

Vineri, 21 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

11.45-12.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificari

12.30-15.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3

13.30-15.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale

16.45-18.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima mansa

17.30-20.30 – Curling masculin – Finala

17.30-19.25 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Calificari

18.30-20.30 – Biatlon – Stafeta de 4×6 km feminin- Finala

20.15-21.25 – Schi alpin – Slalom feminin – mansa secunda – Finala

20.30-23.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, Stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala

21.00-22.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale

Sambata, 22 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice

9.15-11.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificari

13.15-15.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala

13.30-15.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala

16.45-18.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima mansa

17.30-20.05 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Finala

18.30-20.40 – Biatlon – Stafeta 4×7,5 km masculin – Finala

19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Meci pentru locul 3

20.15-21.50 – Schi alpin – Slalom masculin – mansa secunda – Finala

20.30-23.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 1 si 2

Duminica, 23 februarie – vor fi decernate trei titluri olimpice

11.00-13.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala

13.30-16.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 3 si 4 – Finala

16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Finala

20.00-22.30 – Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.

Sursa: mediafax.ro

Click pentru a comenta

Lasa un Raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Spre TOP