ATLETISM

Programul complet al zilei, Jocurile Olimpice de la Londra

Programul probelor ce vor avea loc, joi, in cea de-a 13-a zi a Jocurilor Olimpice de la Londra:

Atletism

11.00 – decatlon – 110 metri garduri

12.30 – inaltime feminin – calificari

11.55 – decatlon – aruncarea discului

13.35 – stafeta 4×400 de metri masculin – primul tur

14.55 – decatlon – saritura cu prajina

20.30 – decatlon – aruncarea sulitei

21.20 – triplu salt masculin – finala

21.30 – 800 de metri feminin – semifinale

22.00 – 800 de metri masculin – finala

22.20 – stafeta 4×100 de metri feminin – primul tur

22.55 – 200 de metri masculin – finala

23.00 – aruncarea sulitei feminin – finala

23.20 – decatlon – 1.500 de metri

Baschet feminin

19.00 – semifinala

23.00 – semifinala

Volei pe plaja

21.00 – meci pentru locul trei masculin

23.00 – finala masculina

Box

18.30 – finale -51 de kilograme, -60 de kilograme, -75 de kilograme

Kaiac canoe

11.30 – finale C2 1.000 de metri masculin, K4 1.000 de metri masculin, K1 500 de metri feminin, K2 500 de metri feminin

Ciclism BMX

17.00 – sferturi de finala masculin

Echitatie

14.30 – Grand Prix liber dresaj individual

Fotbal feminin

15.00 – meci pentru locul trei la Coventry

21.45 – finala la Londra

Gimnastica ritmica

14.00 – calificari concurs individual si ansamblu

Handbal feminin

19.00 – semifinala

22.30 – semifinala

Hochei pe iarba masculin

10.30 – meci pentru locul 9

13.30 – meci pentru locul 7

17.30 – semifinala A1 – B2

22.00 – semifinala B1 – A2

Lupte libere

15.00 – 55 de kilograme, 72 de kilograme feminin

Natatie

14.00 – maraton 10 kilometri feminin

Inot sincron

17.00 – programul tehnic pe echipe

Sarituri in apa

12.00 – semifinale platforma 10 metri individual feminin

21.00 – finala platforma 10 metri individual feminin

Taekwondo

11.00 – 57 de kilograme feminin, -68 de kilograme masculin

Yachting

15.00 – finala 470 masculin

Volei feminin

17.00 – semifinala

21.30 – semifinala

Polo feminin

16.30 – meci pentru locul 7

17.50 – meci pentru locul 5

20.40 – meci pentru locul trei

22.00 – finala

Click pentru a comenta

Lasa un Raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Spre TOP