Programul turului Ligii I, editia 2013/2014!

840

fotbalProgramul partidelor din turul campionatului, editia 2013/2014 a Ligii I a fost stabilit, luni, la sediul LPF, potrivit mediafax.ro:

Etapa I

Corona Brasov – Otelul Galati

Universitatea Cluj – Petrolul Ploiesti

Pandurii Targu Jiu – FC Brasov

Sageata Navodari – Gaz Metan Medias

ACS Poli Timisoara – Dinamo Bucuresti

FC Botosani – CFR Cluj

FC Vaslui – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

Viitorul Constanta – Astra Giurgiu

Steaua Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a II-a

Otelul Galati – Universitatea Cluj

Petrolul Ploiesti – Pandurii Targu Jiu

FC Brasov – Sageata Navodari

Gaz Metan Medias – FC Botosani

Dinamo Bucuresti – FC Vaslui

CFR Cluj – ACS Poli Timisoara

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Viitorul Constanta

Astra Giurgiu – Steaua Bucuresti

Ceahlaul Piatra Neamt – Corona Brasov

Etapa a III-a

Corona Brasov – Astra Giurgiu

Universitatea Cluj – Ceahlaul Piatra Neamt

Pandurii Targu Jiu – Otelul Galati

ACS Poli Timisoara – Gaz Metan Medias

FC Botosani – Sageata Navodari

FC Vaslui – CFR Cluj

Viitorul Constanta – Dinamo Bucuresti

Steaua Bucuresti – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

Petrolul Ploiesti – FC Brasov

Etapa a IV-a

Sageata Navodari – ACS Poli Timisoara

Otelul Galati – Petrolul Ploiesti

FC Brasov – FC Botosani

Gaz Metan Medias – FC Vaslui

Dinamo Bucuresti – Steaua Bucuresti

CFR Cluj – Viitorul Constanta

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Corona Brasov

Astra Giurgiu – Universitatea Cluj

Ceahlaul Piatra Neamt – Pandurii Targu Jiu

Etapa a V-a

Corona Brasov – Dinamo Bucuresti

Universitatea Cluj – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

Pandurii Targu Jiu – Astra Giurgiu

ACS Poli Timisoara – FC Botosani

FC Vaslui – Sageata Navodari

Viitorul Constanta – Gaz Metan Medias

Steaua Bucuresti – CFR Cluj

Otelul Galati – FC Brasov

Petrolul Ploiesti – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa VI-a

Sageata Navodari – Viitorul Constanta

FC Botosani – FC Vaslui

FC Brasov – ACS Poli Timisoara

Gaz Metan Medias – Steaua Bucuresti

Dinamo Bucuresti – Universitatea Cluj

CFR Cluj – Corona Brasov

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Pandurii Targu Jiu

Astra Giurgiu – Petrolul Ploiesti

Ceahlaul Piatra Neamt – Otelul Galati

Etapa a VII-a

Corona Brasov – Gaz Metan Medias

Universitatea Cluj – CFR Cluj

Pandurii Targu Jiu – Dinamo Bucuresti

FC Vaslui – ACS Poli Timisoara

Viitorul Constanta – FC Botosani

Steaua Bucuresti – Sageata Navodari

Otelul Galati – Astra Giurgiu

Petrolul Ploiesti – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

Ceahlaul Piatra Neamt – FC Brasov

Etapa a VIII-a

Sageata Navodari – Corona Brasov

ACS Poli Timisoara – Viitorul Constanta

FC Botosani – Steaua Bucuresti

FC Brasov – FC Vaslui

Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj

Dinamo Bucuresti – Petrolul Ploiesti

CFR Cluj – Pandurii Targu Jiu

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Otelul Galati

Astra Giurgiu – Ceahlaul Piatra Neamt

Etapa a IX-a

Corona Brasov – FC Botosani

Universitatea Cluj – Sageata Navodari

Pandurii Targu Jiu – Gaz Metan Medias

Viitorul Constanta – FC Vaslui

Steaua Bucuresti – ACS Poli Timisoara

Otelul Galati – Dinamo Bucuresti

Petrolul Ploiesti – CFR Cluj

Astra Giurgiu – FC Brasov

Ceahlaul Piatra Neamt – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

Etapa a X-a

Sageata Navodari – Pandurii Targu Jiu

ACS Poli Timisoara – Corona Brasov

FC Botosani – Universitatea Cluj

FC Vaslui – Steaua Bucuresti

FC Brasov – Viitorul Constanta

Gaz Metan Medias – Petrolul Ploiesti

Dinamo Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt

CFR Cluj – Otelul Galati

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

Etapa a XI-a

Corona Brasov – FC Vaslui

Universitatea Cluj – ACS Poli Timisoara

Pandurii Targu Jiu – FC Botosani

Steaua Bucuresti – Viitorul Constanta

Otelul Galati – Gaz Metan Medias

Petrolul Ploiesti – Sageata Navodari

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – FC Brasov

Astra Giurgiu – Dinamo Bucuresti

Ceahlaul Piatra Neamt – CFR Cluj

Etapa a XII-a

Sageata Navodari – Otelul Galati

ACS Poli Timisoara – Pandurii Targu Jiu

FC Botosani – Petrolul Ploiesti

FC Vaslui – Universitatea Cluj

Viitorul Constanta – Corona Brasov

FC Brasov – Steaua Bucuresti

Gaz Metan Medias – Ceahlaul Piatra Neamt

Dinamo Bucuresti – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

CFR Cluj – Astra Giurgiu

Etapa a XIII-a

Corona Brasov – Steaua Bucuresti

Universitatea Cluj – Viitorul Constanta

Pandurii Targu Jiu – FC Vaslui

Otelul Galati – FC Botosani

Petrolul Ploiesti – ACS Poli Timisoara

Dinamo Bucuresti – FC Brasov

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – CFR Cluj

Astra Giurgiu – Gaz Metan Medias

Ceahlaul Piatra Neamt – Sageata Navodari

Etapa a XIV-a

Corona Brasov – FC Brasov

Sageata Navodari – Astra Giurgiu

ACS Poli Timisoara – Otelul Galati

FC Botosani – Ceahlaul Piatra Neamt

FC Vaslui – Petrolul Ploiesti

Viitorul Constanta – Pandurii Targu Jiu

Steaua Bucuresti – Universitatea Cluj

Gaz Metan Medias – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

CFR Cluj – Dinamo Bucuresti

Etapa a XV-a

Universitatea Cluj – Corona Brasov

Pandurii Targu Jiu – Steaua Bucuresti

Otelul Galati – FC Vaslui

Petrolul Ploiesti – Viitorul Constanta

FC Brasov – CFR Cluj

Dinamo Bucuresti – Gaz Metan Medias

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – Sageata Navodari

Astra Giurgiu – FC Botosani

Ceahlaul Piatra Neamt – ACS Poli Timisoara

Etapa a XVI-a

Corona Brasov – Pandurii Targu Jiu

Universitatea Cluj – FC Brasov

Sageata Navodari – Dinamo Bucuresti

ACS Poli Timisoara – Astra Giurgiu

FC Botosani – Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna

FC Vaslui – Ceahlaul Piatra Neamt

Viitorul Constanta – Otelul Galati

Steaua Bucuresti – Petrolul Ploiesti

Gaz Metan Medias – CFR Cluj

Etapa a XVII-a

Pandurii Targu Jiu – Universitatea Cluj

Otelul Galati – Steaua Bucuresti

Petrolul Ploiesti – Corona Brasov

FC Brasov – Gaz Metan Medias

Dinamo Bucuresti – FC Botosani

CFR Cluj – Sageata Navodari

Rapid Bucuresti / Concordia Chiajna – ACS Poli Timisoara

Astra Giurgiu – FC Vaslui

Ceahlaul Piatra Neamt – Viitorul Constanta

Cea de-a 18-a participanta in sezonul viitorul al Ligii I va fi desemnata in urma unui meci de baraj intre echipele Rapid Bucuresti si Concordia Chiajna, care va avea loc sambata.