Meciul CFR Cluj-CSU Craiova a oferit cel mai spectaculos meci al ultimei etape din turul Ligii I.

CS U Craiova a cistigat dramatic in prelungiri partida de pe terenul lui CFR Cluj, care era neinvinsa pe teren propriu pina la acest meci, scor 2-1.

Beleck a deschis scorul dupa o faza foarte frumoasa creata de jucatorii CFR-ului in minutul 47.

Nuno Rocha a marcat in minutul 79, iar Dumitras a inchis tabela in prelungirile jocului si a adus victoria echipei sale, care e neinvinsa de 5 jocuri.

CS U Craiova ocupa locul 7 in Liga 1, cu 19 puncte, la egalitate cu ASA Tirgu Mures care e pe 6 si este urmata chiar de adversara de azi, CFR Cluj, care e pe 8 cu 14 puncte (6 puncte penalizare).

Echipele de start:

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora – Petrucci, Gomelt – Jakolis, Cristian Lopez, Nouvier – Beleck

Rezerve: Minca, Coelho, Tinc, Veres, Negrut, Paun, Goncalves

CSU Craiova: Balgradean – S. Achim, Popov, Acka, Vatajelu – Mateiu, Kay – A. Ivan, Bawab, Baluta – Nuno Rocha

Rezerve: Straton, Curelea, Bancu, Herghelegiu, Dumitras, Iliev, Mazarache

sursa: sport.ro