Fără categorie

Rezultat SOC in Liga I: CFR Cluj a pierdut acasa, scor 0 la 1, cu Viitorul Constanta, care a jucat cu un om in minus

Formatia CFR Cluj a fost invinsa, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Viitorul Constanta, intr-un meci din etapa a XII-a a Ligii I, in care oaspetii au jucat in inferioritate numerica din minutul 60.

Iancu a inscris in minutul 20, trimitând mingea in poarta dupa ce a profitat de o greseala a defensivei clujene si l-a driblat pe portarul Felgueiras.

CFR Cluj: Felgueiras – Pinto, Cadu, Maftei, Camora – Muresan, Alberto (Bjelanovici ’64), Valente (Sepsi ’57) – Sougou (Hora ’11), Kapetanos, Bastos. Antrenor: Ioan Andone.

Viitorul Constanta: Buzbuchi – Balasa, Fl. Bejan, I. Larie, A. Tosca (Putanu ’68) – Lazar, Vastag – G. Iancu (Benzar ’75), N. Dica, A. Chitu (Cl. Herea ’90) – D. Alibec. Antrenor: Catalin Anghel.