LIGA 3

Rezultatele complete ale etapei a XI-a din Liga III

Vineri s-au jucat meciurile etapei cu numarul XI din Liga III. Vedeti mai jos toate rezultatele inregistrate:

Seria I

Otelul II – Ceahlaul II 2-1
Young Stars Panciu – Sporting Suceava2-1
Petrotub Roman – Bucovina Radauti 4-0
CSM Moinesti – Aerostar Bacau 3-3
CSM Pascani – Stiinta Miroslava 1-0
SC Bacau si FCM Dorohoi stau.

Clasament: 1. SC Bacau 19p, 2. CSM Moinesti 17p, 3. CSM Pascani 17p

Seria II

Victoria Chirnogi – Rapid II 0-4
CSM Focsani – CSM Ramnicu Sarat 1-1
Eolica Baia – Viitorul Axintele 0-4
Dunarea Calarasi – Gloria Buzau 0-1
Juventus Bucuresti – Metaloglobus Bucuresti 2-2
ACS Urban Titu – Rapid Fetesti 1-1
Sportul Studentesc II sta.

Clasament: 1. Viitorul Axintele 28p 2. CSM Rîmnicu Sarat 21p, 3. Rapid II 20p

Seria III

ACS Berceni – CS Tunari 1-0
Inter Clinceni – CS Afumati 0-0
FC Voluntari – Progresul Cernica 1-2
CS Stefanesti – CS Balotesti 2-1
Concordia II Chiajna – FCM Alexandria 1-5
CS Visina Noua – Viitorul Domnesti, se disputa maine, de la ora 14:00.
FC Caracal sta.

Clasament: 1. ACS Berceni 28p, 2. FC Caracal 21p, 3. CS Balotesti 17p

Seria IV

Minerul Motru – Pandurii II 1-0
Millenium Giarmata – CS Vladimirescu 2-1
FCM Resita – Muncitorul Resita 2-2
Minerul Matasari – CSM Lugoj 1-0
Apa Craiova – Flacara Faget, se disputa maine, de la ora 14:00.
Autocatania Caransebes si Jiul Rovinari stau.

Clasament: 1. Millenium Giarmata 18p, 2. Flacara Faget 18p, 3. Minerul Motru 17p

Seria V

SeSo Campia Turzii – Olimpia Satu Mare 0-1
Jiul Petrosani – FCM Turda 1-1
FC Zalau – Europa Alba Iulia 1-0
Sanatatea Cluj – CS Osorhei 0-1
Unirea Dej – FC Hunedoara 0-1
Soimii Pancota – Plimob Sighetu Marmatiei 2-0
National Sebis sta.

Clasament: 1. FC Hunedoara 28p, 2 CS Osorhei 19p, 3. Olimpia Satu Mare 19p

Seria VI

Avantul Reghin – Girom Albota 1-2
FCM Targoviste – Argesul Pitesti 0-1
Unirea Campina – Unirea Tarlungeni 1-0
Fortuna Brazi – Conpet Ploiesti 1-0
Meciul se joaca în avans si conteaza pentru etapa a XIII-a.
CSM Fagaras si FC Zagon stau.

Clasament: 1. Fortuna Brazi 21p, 2. Unirea Cîmpina 19p, 3. Unirea Tarlungeni 16p

Sursa: gsp.ro

 

Click pentru a comenta

Lasa un Raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Spre TOP