Liga a a III-a a programat astazi o noua etapa. Printre cele mai importante rezultate se numara victoria Bacaului la Ceahlaul II, victoria ACS Berceni cu 6 la 1 in fata CS Visina Noua dar si infrangerea ehipei a doua a Concordiei Chiajna, cu scorul de 1 la 2, in fata Progresului Cernica.

Rezultate complete Liga III, erapa a IX-a:

SERIA I

Otelul II – Young Stars Panciu 2-0

Tudorie (63, 71)

SC Bacau – Ceahlaul II 3-1

Ungureanu (24 – pen.), Costin (67), Hussein (69) / Tabacariu (36)

CSM Moinesti – FCM Dorohoi 3-2

Apostu (25), Darie (64), Banu (70) / Ed. Sandu (15, 80)

Kosarom Pascani – Bucovina Radauti 2-0

Agrigoroaie (13), Chimir (42)

Stiinta Miroslava – Aerostar Bacau 3-0

A. Stan (43), Parvu (45), A. Cruceanu (76)

Sporting Suceava si Petrotub Roman stau.

SERIA II

CSM Focsani – Rapid II 2-0

Stratulat (75), E. Stefan (79)

Eolica – Sportul Stud. II 5-3

Cl. Dragu (7, 21, 44), S. Stefan (16), Boritz (35) / Banita (68), V. Iangu (73), Paturca (84)

Dunarea Calarasi – CSM Rm. Sarat 3-2

V. Petre (18), M. Stefan (56), Kanda (66) / Danita (55), I. Visan (71 – pen.)

Juventus Buc. – Axintele 0-2

Fatu (63 – pen.), A. Robu (68 – pen.)

Urban Titu – Gloria Buzau 1-1

And. Ivascu (25) / Cucu (34)

Rapid Fetesti – Metaloglobus 2-1

Nedelea (35), D. Marin (40) / And. Raicu (89)

Victoria Chirnogi sta.

SERIA III

ACS Berceni – CS Visina Noua 6-1

Banaru (2, 41), Frangu (4, 55), Ghinea (20), A. Cretu (66) / Cr. Ghita (72)

Inter Clinceni – CS Tunari 3-1

D. Balauru (17, 44), Cr. Paun (84) / C. Simion (39)

FC Voluntari – CS Afumati 1-1

Lica (12 – autog.) / Vlada (87)

CS Stefanesti – FC Caracal 2-2

Aug. Voinea (78, 83) / Rada (35), Trifu (87 – pen.)

Concordia II Chiajna – Progresul Cernica 1-2

A. Sava (87 – autog.) / Bivolaru (12), D. Paun (53)

FCM Alexandria – CS Balotesti 1-1

Floricel (39) / L. Ion (63)

Viitorul Domnesti sta.

SERIA IV

Millenium Giarmata – Pandurii II 0-1

Gavriloiu (84)

AFCM Resita – FC Caransebes 3-1

Pitaru (51), Kovacs (72), Bitis (79 – pen.) / Suru (45+1)

Minerul Matasari – Vladimirescu 2003 2-0

C. Roman (28), Dracea (70)

Jiul Rovinari – Vulturii Lugoj 1-0

Davitoiu (49)

CS Apa Craiova – Muncitorul Resita, se disputa maine, de la ora 15:00.

Minerul Motru si Flacara Faget stau.

SERIA V

Jiul Petrosani – Olimpia Satu Mare 1-2

Tudorache (75) / Dragos (60), Marinas (85)

FC Zalau – National Sebis 5-1

Sabou (25, 39), Istvan (68), Ionascu (84), Bode (89) / Ember (75)

Sanatatea – FCM Turda 4-0

Sos (4 – pen.), Al. Pop (35), Ceaca (77), Vadana (87)

Unirea Dej – Europa Alba Iulia 1-2

Solomon (75) / Muntean (75), M. Cristea (90+1)

Soimii Pancota – CS Osorhei 0-1

Lupascu (85)

Plimob – FC Hunedoara 0-3

R. Ionut (40), Pepenar (65), Nicula (83)

FC SeSo Campia Turzii sta.

SERIA VI

Avantul Reghin – Conpet Ploiesti 1-1

Sorlea (30) / St. Andrei (80)

FCM Targoviste – CSM Fagaras 1-2

Mandru (84) / Sfrijan (41, 93 – pen.)

Unirea Campina – Girom Albota 2-0

Bica (46), Sauca (50)

FC Zagon – Unirea Tarlungeni 1-1

Suciu (68) / L. Nicolae (43)

Fortuna Brazi si SCM Argesul Pitesti stau.

Sursa: Liga2.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.