S-a stabilit programul turului II din Cupa Romaniei. Vezi programul!

572

Azi, Federatia Romana de Fotbal a stabilit meciurile ce se vor disputa in turul al II-lea al Cupei Romaniei – Timisoreana, editia 2012-2013. Acestea vor avea loc pe data de 1 august, in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, de la ora 17.30. Prima echipa va fi cea considerata organizatoare.

In aceasta faza vor intra in competitie cele 42 de castigatoare din turul precedent, restul echipelor ce au participat in sezonul trecut in Liga a III-a, mai putin cele 6 formatii promovate, si cele 6 echipe retrogradate din Liga a II-a.

La fel ca in turul I, printre cele 48 de meciuri ale turului II sunt echipe ce se vor califica la „masa verde” datorita adversarilor lor desfiintati. Singura echipa ce nu isi stie adversarul este Unirea Floresti, deoarece meciul dintre CS Zlatna si AS MS Targu Mures a fost amanat pentru 25 iulie.

Iata programul turului II:

1. Luceafarul Mihai Eminescu (Botosani) – FCM Dorohoi (Botosani)
Stadion: „Comunal” (Mihai Eminescu)
2. Foresta Malini (Suceava) – Cetate Targu Neamt (Neamt)
Stadion: „Comunal” (Malini)
3. Viitorul Lechinta (Bistrita-Nasaud) – Sporting Suceava (Suceava)
Stadion: „Comunal” (Lechinta)
4. Ceahlaul Piatra Neamt 2 (Neamt) – Petrotub Roman (Neamt)
Stadion: „Ceahlaul Sintetic” (Piatra Neamt)
5. CS Moinesti (Bacau) – Sport Club Bacau (Bacau)
Stadion: „Orasenesc” (Moinesti)
6. Foresta Zorleni (Vaslui) – Aerostar Bacau (Bacau)
Stadion: „Comunal” (Zorleni)
7. National Golesti (Vrancea) – CS Panciu (Vrancea)
Stadion: „Comunal” (Golesti)
8. Victoria Traian (Braila) – Otelul Galati 2 (Galati)
Stadion: „Comunal” (Traian)
9. Conpet Ciresu (Braila) – Viitorul Axintele (Ialomita)
Stadion: „Stefan Vrabioru” (Ianca)
10. Unirea Casimcea (Tulcea) – Eolica Baia (Tulcea)
Stadion: „Comunal” (Casimcea)
11. Rapid Fetesti (Ialomita) – Viitorul Chirnogi (Calarasi)
Stadion: „Tineretului” (Fetesti)
12. Vointa Lanuri (Buzau) – CSM Ramnicu Sarat (Buzau)
Stadion: „Vointa” (Lanuri)
13. Dunarea Calarasi (Calarasi) – Concordia Chiajna 2 (Ilfov)
Stadion: „Tineretului” (Calarasi)
14. CS Corbeanca (Ilfov) – Metaloglobus Bucuresti (Bucuresti)
Stadion: „Comunal” (Corbeanca)
15. AS Termo (Bucuresti) – CS Stefanesti (Ilfov)
Stadion: „Termo” (Bucuresti)
16. FC Zagon (Covasna) – Gloria Buzau (Buzau)
Stadion: „Comunal” (Zagon)
17. ACS Berceni (Ilfov) – FC Snagov (Ilfov)
Nu se disputa
18. FC Voluntari (Ilfov) – Victoria Branesti (Ilfov)
Nu se disputa
19. Inter Clinceni (Ilfov) – Juventus Bucuresti (Bucuresti)
Stadion: „Central” (Clinceni)
20. Avantul Floresti (Giurgiu) – Viitorul Domnesti (Ilfov)
Stadion: „Comunal” (Floresti)
21. Sportul Studentesc Bucuresti 2 (Bucuresti) – CS Balotesti (Ilfov)
Stadion: „Baza FRF” (Buftea)
22. Rapid Bucuresti 2 (Bucuresti) – CS Afumati (Ilfov)
Stadion: „Chitila”
23. VSK Municipal Miercurea Ciuc (Harghita) – Avantul Reghin (Mures)
Stadion: „Municipal” (Miercurea Ciuc)
24. CSM Fagaras (Brasov) – Unirea Tarlungeni (Brasov)
Stadion: „Park Arena” (Fagaras)
25. CSO Plopeni (Prahova) – Chimia Brazi (Prahova)
Stadion: „Gheorghe Silaev” (Plopeni)
26. AFC Filipestii de Padure (Prahova) – Conpet Ploiesti (Prahova)
Stadion: „Metalul” (Filipesti)
27. Gloria Cornesti (Dambovita) – Urban Titu (Dambovita)
Stadion: „Comunal” (Cornesti)
28. Dunarea Turris Turnu Magurele (Teleorman) – FCM Alexandria (Teleorman)
Stadion: „Municipal” (Turnu Magurele)
29. Atletic Bradu (Arges) – Girom Albota (Arges)
Stadion: „Comunal” (Bradu)
30. FC Danut Coman (Arges) – FC Caracal (Olt)
Nu se disputa
31. FC Podari (Dolj) – Visina Noua (Olt)
Stadion: „Unirea” (Podari)
32. Pandurii Lignitul 2 Targu Jiu (Gorj) – Jiul Rovinari (Gorj)
Stadion: „Municipal Sintetic” (Targu Jiu)
33. Minerul Jilt Matasari (Gorj) – Minerul Motru (Gorj)
Stadion: „Minerul” (Matasari)
34. Vointa Lupac (Caras-Severin) – FC Scolar Resita (Caras-Severin)
Stadion: „Comunal” (Lupac)
35. Unirea Sannicolau Mare (Timis) – Autocatania Caransebes (Caras-Severin)
Stadion: „Gheorghe Bias” (Sannicolau Mare)
36. Flacara Faget (Timis) – Politehnica Timisoara 2 (Timis)
Stadion: „Flacara” (Faget)
37. Sevisul Selimbar (Sibiu)(foto) – FC Cisnadie (Sibiu)
Stadion: „Vointa” (Sibiu)
38. Gaz Metan 2 Medias (Sibiu) – ASA Unirea Ungheni (Mures)
Stadion: „Textila” (Medias)
39. CS Zlatna / AS MS Targu MuresUnirea Floresti (Cluj)
40. Arena Alba Iulia (Alba) – CFR Simeria (Hunedoara)
Stadion: „Dacia” (Mihalt)
41. Jiul Petrosani (Hunedoara) – Muresul Deva (Hunedoara)
Stadion: „Jiul” (Petrosani)
42. Soimii Pancota (Arad) – FC Hunedoara (Hunedoara)
Stadion: „Comunal” (Pancota)
43. Flacara Halmasd (Salaj) – Seso Campia Turzii (Cluj)
Stadion: „Comunal” (Halmasd)
44. FC Viorel Mateianu (Maramures) – FC Zalau (Salaj)
Stadion: „Viorel Mateianu” (Baia Mare)
45. Unirea Dej (Cluj) – Universitatea Cluj 2 (Cluj)
Stadion: „Municipal” (Dej)
46. Crisul Santandrei (Bihor) – National Sebis (Arad)
Stadion: „Crisul” (Santandrei)
47. Bihorul Beius (Bihor) – Ariesul Turda (Cluj)
Stadion: „Bihorul” (Beius)
48. Somesul Oar (Satu Mare) – Olimpia Satu Mare (Satu Mare)
Stadion: „Comunal Vetis” (Oar)


– In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se va proceda la disputarea a doua reprize de prelungiri a cate 15 minute si, daca egalitatea va persista, la executarea loviturilor de departajare de la punctul de pedeapsa.
– Echipele din Liga a 3-a sunt obligate sa foloseasca minim 3 jucatori sub 21 de ani (nascuti dupa 01.01.1991), pe toata durata jocului, numai daca joaca impotriva unor echipe din aceeasi categorie competitionala.
– Toate echipele participante in faza a II-a a competitiei au dreptul sa efectueze maxim 4 inlocuiri de jucatori.
– Echipele programate in Cupa Romaniei-Timisoreana nu pot renunta la jocuri, sub sanctiunea eliminarii lor din campionatul in care participa.
– Faza a III-a a Cupei Romaniei, la care vor participa cele 48 de echipe calificate din faza a II-a, este programata sa aiba loc miercuri, 15 august 2012, ora 17.30.

sursa: liga2.ro