S-au jucat cu ocaziile! CSMS Iasi - FC Viitorul 0-0!CSMS Iasi si FC Viitorul au terminat la egalitate, scor 0-0 intr-un meci din prima etapa a sezonului 2014-2015 a Ligii I.

CSMS Iasi: Caparco – Mitici (Calugaru ’74), Cr. Munteanu, Mihalache, Voicu – Olah – Bosoi, Johnson (Dedu ’78), Cretu, L. Mihai – Palimaru. Antrenor: Marius Lacatus.

FC Viitorul: Balauru – Manea, Tiru, Mitrea, Putanu – Daminuta, Nedelcu (Hodorogea ’85) – Cirstocea, Mitrita, Fl. Tanase (Nastasie ’67) – Rusu (Cioabla ’46). Antrenor: Bogdan Stelea.

Cartonase galbene: Cretu ’10, Mitici ’70, Calugaru ’86 / Daminuta ’14.

Arbitri: Radu Petrescu (central) – Sebastian Gheorghe, Daniel Mitruti (asistenti) – Lucian Rusandu (rezerva).

Observatori: Irina Mirt, Iulius Nemteanu.

La partida de la Iasi au asistat aproximativ 5.000 de spectatori.

Atacantului echipei FC Viitorul, Vlad Rusu, i s-a facut rau la pauza si a avut nevoie de interventia medicilor de pe ambulanta. El a fost inlocuit inainte de inceperea reprizei secunde cu Florin Cioabla.

Sursa: mediafax.ro