FOTBAL+

“Sepcile rosii” ies din zona retrogradabila! U Cluj – Gaz Metan 1-0! VIDEO

Sepcile rosii ies din zona retrogradabila! U Cluj - Gaz Metan 1-0! VIDEOUniversitatea Cluj se indeparteaza la doua puncte de locul 15 dupa ce a invins cu 1-0 pe Gaz Metan Medias, intr-un meci in care oaspetii au evoluat in inferioritate numerica din minutul 30.

Golul a fost marcat de Lemnaru, in minutul 60, cu un sut de la aproximativ 13 metri, dupa o pasa de la Tarnacop.

Vezi VIDEO rezumat!

In minutul 30, de la Gaz Metan Medias a fost eliminat Robertson, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

In minutul 81, Lemnaru a ratat un penalti acordat de centralul Marius Avram pentru un fault al lui Buzean la atacantul echipei clujene.

Universitatea Cluj: Veselovsky – Ciupe, Ninu, Abrudan, Gercaliu – Bucsa, Lungu (Cristocea ’53) – Boutadjine, Calcan (Machado ’66), Tarnacop (Sauvadet ’83) – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Gaz Metan Medias: Plesca – Zaharia, Muth, Frasinescu, Buzean – Todea (Markus ’64), Tahar – Al. Munteanu (Llullaku ’64), Bawab (Djalo ’81), C. Petre – Robertson. Antrenor: Cristian Dulca.

Cartonase galbene: Lemnaru ’33, Calcan ’64, Cristocea ’77, Sauvadet ’85 / Robertson ’17, ’30, Bawab ’73, Buzean ’81.

Cartonas rosu: Robertson ’30.

Arbitri: Marius Avram (central) – Valentin Avram, Alexandru Voda (asistenti) – Ionut Coza, Andrei Chivulete (aditionali) – Mihai Marica (rezerva).

Observatori: Costin Toma, Marian Ivan.

Meciul s-a disputat pe stadionul Transil din Targu Mures, terenul echipei Universitatea Cluj fiind suspendat.

Sursa: mediafax.ro