LIGA 1

Steaua de NERECUNOSCUT cu Pandurii. Muniru a SALVAT-O de la o INFRANGERE

Derby-ul Steaua-Pandurii s-a incheiat indecis.

Steaua a salvat in ultimele minute un punct din meciul cu Pandurii de pe teren propriu, scor 1-1. Partida n-a fost una deloc buna pentru echipa lui Radoi.

Mihai Radut a deschis scorul dupa doar 5 minute la capatul unei faze foarte frumoasa a gorjenilor.

In prima repriza Steaua n-a avut nici o ocazie importanta. Campioana a inceput sa iasa la atac abia din minutul 60, cind si gorjenii s-au mai retras.

Golul a venit in minutul 86 dupa o centrare a lui Hamroun. Muniru a profitat si a inscris din cadere.

Steaua si Pandurii sint acum la egalitate de puncte. Campioana urca pe locul 2, in timp ce gorjenii sint pe 3, la trei puncte de Astra.

Echipele:

Steaua: Nita – Alcenat, Varela, Tosca, Guilherme – Filip, Stanciu, Kharja – Popa, Chipciu, Hamroun

Rezerve: Cojocaru – Carp, Papp, Muniru, Tade, Breeveld, Tahar

Pandurii: Mingote – Ungurusan, Vasco, Sapunaru, Momcilovici – Mrzljak, Droppa – Radut, Nistor, Nicoara – Hora

Rezerve: Stanca, Grecu, Filipetto, V. Munteanu, Erico, Ciucur, Wellington

sursa: gsp.ro