FOTBAL+

“Stegarii” au dat lovitura in min 89: ACS Poli – FC Brasov 0-1! VIDEO

Stegarii au dat lovitura in min 89 ACS Poli - FC Brasov 0-1! VIDEOACS Poli Timisoara a suferit al patrulea esec pe teren propriu, in compania celor de la FC Brasov, care au dat lovitura in zece oameni in minutul 89.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrei Cristea, in minutul 88, dupa o pasa de la Machado.

Vezi VIDEO rezumat!

ACS Poli Timisoara: Nuno Claro – Mera (Himcinschi ’84), Seroni, Scutaru, Morariju – Trandu, Petre (Poparadu ’76), Boldea, Ahmetovici (Barbut ’57) – Mansour, S. Szekely. Antrenor: Aurel Sunda

FC Brasov: Fl. Iacob – Straut, R. Machado, Leko, Cr. Ionescu – Madeira, Aganovici – Szekely (Vagner ’45+1, Santos ’90+4), Mateiu, Grigorie – Buga (A. Cristea ’57). Antrenor: Cornel Talnar

Cartonase galbene: Machado ’51, A. Cristea ’85

Cartonas rosu: Grigorie ’80

Meciul a fost arbitrat de Cristian Balaj, ajutat de Valentin Avram si Ovidiu Artene. Rezerva a fost Szabo Gero, iar asistenti suplimentari Adrian Illyes si Mihai Amoraritei.

Observatori au fost Nicolae Marodin si Romulus Gabor.

Sursa: mediafax.ro