Toate rezultatele din mansa secunda a play-off-ului Ligii Europa!

806

1111111Clipboard01Toate rezultatele inregistrate in partidele disputate, joi, in mansa secunda a play-off-ului Ligii Europa:

Spartak Moscova (Rusia) – (+) St. Gall (Elvetia) 2-4, in tur 1-1

Au marcat: Ozbiliz ‘1, Movsisian ’83 / Karanovici ’17, ’32, Rodriguez ’36, Janjatovici ’88

(+) Rubin Kazan (Rusia) – FK Molde (Norvegia) 3-0, in tur 2-0

Au marcat: Pridnikov ’33, Eremenko ’50, Azmoun ’84

Astra Giurgiu (Romania) – (+) Maccabi Haifa (Israel) 1-1, in tur 0-2

Au marcat: Gaman ’27 / Rayo ’34

FC Dila Gori (Georgia) – (+) Rapid Viena (Austria) 0-3, in tur 0-1

Au marcat: Schaub ’45+1, Sabitzer ’63, Behrendt ’90

(+) Dinamo Kiev (Ucraina) – FK Aktobe (Kazahstan) 5-1, in tur 3-2

Au marcat: Lens ‘9, Bezus ’30, Mbokani ’36, Ideye ’52 (penalti), Gusev ’73 / Geinrik ’37 (penalti)

FC Nordsjaelland (Danemarca) – (+) IF Elfsborg (Suedia) 0-1, in tur 1-1

A marcat: Beckmann ’71

VfB Stuttgart (Germania) – (+) NK Rijeka (Croatia) 2-2, in tur 1-2

Au marcat: Gentner ’34, Marici ’75 (autogol) / Benko ’30, Mujanovici ’90+4

– mijlocasul Alexandru Maxim a fost rezerva la VfB Stuttgart

(+) Trabzonspor (Turcia) – Kukesi (Albania) 3-1, in tur 2-0

Au marcat: Paulo Henrique ’14, ’64, Malouda ’54 / Popovici ’11

AS Saint-Etienne (Franta) – (+) Esbjerg (Danemarca) 0-1, in tur 3-4

A marcat: Bayal Sall ’73 (autogol)

– mijlocasul Banel Nicolita a fost rezerva la AS Saint-Etienne

(+) Slovan Liberec (Cehia) – Udinese (Italia) 1-1, in tur 3-1

Au marcat: Delarge ’23 / Lazzari ’42

(+) Serif Tiraspol (Moldova) – Vojvodina Novi Sad (Serbia) 2-1, in tur 1-1

Au marcat: Jhulliam ’59, Fernando ’67 / Lekovici ’90

APOEL Nicosia (Cipru) – (+) Zulte Waregem (Belgia) 1-2, in tur 1-1

Au marcat: Aloneftis ’52 / Habibou ’12, Naessens ’90

(+) Besiktas Istanbul (Turcia) – Tromso IL (Norvegia) 2-0, in tur 1-2

Au marcat: Hugo Almeida ’52, Oguzhan Ozyakup ’54

Petrolul Ploiesti (Romania) – (+) Swansea City (Anglia) 2-1, in tur 1-5

Au marcat: Priso ’73, Hamza ’83 / Lamah ’74

(+) RC Genk (Belgia) – FH Hafnarfjordur (Islanda) 5-2, in tur 2-0

Au marcat: Vossen ‘5, Mbodji ’52, Limbombe ’57, Camus ’59, ’78 / Snorrason ’27, Sverrisson ’48

Skenderbeu (Albania) – (+) Cernomoret Odessa (Ucraina) 1-0, 6-7 la lovituri de departajare, in tur 0-1

A marcat: Riba ’19

OGC Nice (Franta) – (+) Apollon Limassol (Cipru) 1-0, in tur 0-2

A marcat: Cvitanich ‘4

(+) FC Thun (Elvetia) – Partizan Belgrad (Serbia) 3-0, in tur 0-1

Au marcat: C. Schneuwly ’15, M. Schneuwly ’48, Zuffi ’75

SV Pasching (Austria) – (+) Estoril Praia (Portugalia) 1-2, in tur 0-2

Au marcat: Sobkova ’57 / Leal ’21, ’52

(+) Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – JK Nomme Kalju (Estonia) 2-0, in tur 3-1

Au marcat: Kobahidze ’39, Zozulia ’70

– fundasul Alexandru Vlad a jucat tot meciul la Dnepr Dnepropetrovsk

Jalghiris Vilnius (Lituania) – (+) FC Salzburg (Austria) 0-2, in tur 0-5

Au marcat: Kampl ’60, Meilinger ’74

(+) Eintracht Frankfurt (Germania) – Qarabag (Azerbaidjan) 2-1, in tur 2-0

Au marcat: Meier ’10, Inui ’75 / Reynaldo ’58

(+) Standard Liege (Belgia) – FK Minsk (Belarus) 3-1, in tur 2-0

Au marcat: Mpoku ‘3, De Camargo ‘6, Mujangi ’35 / Kibuk ‘8

Slask Wroclaw (Polonia) – (+) FC Sevilla (Spania) 0-5, in tur 1-4

Au marcat: Rakitici ’22, Bacca ’38, ’87, Samperio ’71, Perotti8 ’78

– atacantul Raul Rusescu nu a fost convocat pentru acest meci la FC Sevilla

Feyenoord Rotterdam (Olanda) – (+) Kuban Krasnodar (Rusia) 1-2, in tur 0-1

A marcat: Pelle ‘7 / Popov ’19, Bucur ’50

(+) AC Fiorentina (Italia) – Grasshopper Zurich (Elvetia) 0-1, in tur 2-1

A marcat: Ben Khalifa ’41

(+) Tottenham Hotspur (Anglia) – Dinamo Tbilisi (Georgia) 3-0, in tur 5-0

Au marcat: Defoe ’40, ’45+2, Holtby ’69

Sporting Braga (Portugalia) – (+) Pandurii Targu Jiu (Romania) 0-2 dupa prelungiri, in tur 1-0

Au marcat: Buleica ’15, Ciucur ‘117

(+) Betis Sevilla (Spania) – FK Jablonec (Cehia) 6-0, in tur 2-1

Au marcat: Ruben Castro ’18, Benes ’28 (autogol), Matilla ’50, Molina ’57, Rodriguez ’73, Xavi Torres ’81.

Meciul AZ’67 Alkmaar (Olanda) – Atromitos (Grecia), a fost suspendat, dupa 59 de minute de joc, din cauza unui incendiu la stadionul echipei olandeze. In momentul intreruperii grecii conduceau cu scorul de 1-0 prin golul marcat de Papadopoulos, in minutul 53. Partida va continua vineri, de la ora 12.00. In tur, AZ’67 Alkmaar s-a impus, in deplasare, cu scorul de 3-1.

Echipa Maccabi Tel-Aviv (Israel), care ar fi trebuit sa intalneasca pe PAOK Salonic, este calificata direct in faza grupelor, deoarece formatia elena a fost mutata in play-off-ul Ligii Campionilor pentru a o inlocui pe Metalist Harkov (Ucraina), grupare exclusa de UEFA.

Formatiile precedate de semnul (+) s-au calificat in grupele Ligii Europa.

Echipele eliminate in play-off-ul Ligii Europa vor intra intr-o tragere la sorti pentru a inlocui in faza grupelor clubul Fenerbahce Istanbul, exclus din cupele europene pentru implicarea in cazul meciurilor trucate in Turcia.