Simona Halep se bate ACUM pentru calificarea in semifinale la US Open. A castigat primul set, scor 6-3, in fata Viktoriei Azarenka. Insa jucatorea din Belarus a revenit si a luat setul secund, cu 6-4. Urmeaza decisivul.

Actualizare

HALEP – AZARENKA 6-3 4-6

BREAK AZARENKA! Bielorusa forteaza si reuseste un nou break, egalind la seturi

HALEP – AZARENKA 6-3 4-5

BREAK HALEP! Simona gindeste formidabil acest game si serveste pentru a reface echilibrul

HALEP – AZARENKA 6-3 3-5

Simona ramine in set pentru moment, insa are nevoie de un break in urmatorul game

HALEP – AZARENKA 6-3 2-5

Azarenka e supermotivata in acest set si reuseste sa faca fata la aproape toate loviturile Simonei.

HALEP – AZARENKA 6-3 2-4

BREAK AZARENKA! Simona nu mai reuseste sa se apere la fel de bine ca in primul set si este taxata imediat de bielorusa

HALEP – AZARENKA 6-3 2-3

BREAK HALEP! Simona revine repede in set si va servi pentru a o egala pe Azarenka

HALEP – AZARENKA 6-3 1-3

Game rapid cistigat de Simona, care nu-i permite bielorusei sa se distanteze

HALEP – AZARENKA 6-3 0-3

Primul game solid pe propriul serviciu al bielorusei in acest meci ii permite sa se distanteze la 3-0.

HALEP – AZARENKA 6-3 0-2

BREAK AZARENKA! Bielorusa incearca sa treaca la conducerea jocului si reuseste sa sparga serviciul Simonei, care pare usor obosita dupa efortul din primul set

HALEP – AZARENKA 6-3 0-1

Azarenka trebuie sa traga serios pentru fiecare punct pe propriul serviciu. Excelent jocul facut de Simona de pe fundul terenului

________________________________________________________________________________

HALEP – AZARENKA 6-3

Simona continua sa serveasca excelent si isi adjudeca primul set, profitind si de erorile adversarei!

HALEP – AZARENKA 5-3

Halep continua sa fie agresiva, dar Azarenka reuseste din nou sa isi pastreze serviciul. Simona va servi pentru set

HALEP – AZARENKA 5-2

Game alb reusit de Simona, care se indreapta rapid spre cistigarea primul set

HALEP – AZARENKA 4-2

Azarenka intrerupe seria de patru game-uri cistigatoare a Simonei, insa continua sa aiba probleme pe propriul serviciu in fata jucatoarei noastre

HALEP – AZARENKA 4-1

Game fabulos pentru Simona, care cistiga la zero si reuseste un lob absolut fabulos, plasind mingea in coltul terenului

HALEP – AZARENKA 3-1

BREAK HALEP! Agresivitatea Simonei da roade! Romanca forteaza de pe fundul terenului si ii sparge serviciul bielorusei. Azarenka a salvat patru mingi de break, insa la a cincea n-a mai avut ce face

HALEP – AZARENKA 2-1

Simona cistiga pe propriul serviciu cu ceva emotii, insa este important sa faca fata atacurilor adversarei

HALEP – AZARENKA 1-1

BREAK HALEP! Simona nu se teme de forta adversarei sale si pune presiune din primul moment. Obtine rapid doua mingi de break, fortind-o pe Azarenka sa greseasca

HALEP – AZARENKA 0-1

BREAK AZARENKA! Bielorusa incepe tare partida si o tine mult in spatele terenului pe Simona. Se anunta a fi un meci dificil pentru romanca pe prorpiul serviciu