Imagini de la antrenamentul echipei nationale a Romaniei. Antrenament Romania.Universitatea Cluj a invins pe teren propriu, cu scorul de 3-2, pe Corona Brasov, intr-un meci din etapa a XV-a a Ligii I.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Lemnaru ’22 din penalti, ’52 si Borza ’27, in timp ce pentru oaspeti a inscris Bus, in minutele 24 si 85, al doilea din penalti.

1-0: Lemnaru a transformat penaltiul acordat de arbitrul Marcel Birsan pentru un fault in careu comis de Braganca asupra lui Cristocea.

1-1: Coman a patruns in partea dreapta, a centrat in careu si Bus a inscris cu un sut de la 12 metri.

2-1: Borza a marcat cu un sut din 8 metri printre picioarele portarului Danalache, dupa o balbaiala a defensivei brasovene.

3-1: Ciupe a centrat din partea dreapta si Lemnaru a inscris cu o lovitura de cap de la 6 metri.

3-2: Bus a transformat penaltiul pe care tot el l-a obtinut dupa un fault in careu comis de portarul Veselovsky.

Vezi VIDEO rezumat!

Atacantul Universitatii Cluj, Valentin Lemnaru, a ratat un penalti in minutul 88, acordat dupa un hent comis de Martac.

In minutul 90+2, brasoveanu Coman a primit direct cartonasul rosu pentru proteste.

Universitatea Cluj: Veselovsky – Ciupe, Abrudan, Ninu, Mendy – Bucsa, Cristocea (Balde ’76) – Rilke (Tarnacop ’64), Calcan (Kovacs ’46), Borza – Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Corona Brasov: Danalache – Martac, Tudose, Damian, Burlacu – Neacsa (H. Popa ’73), Dalbea, Vranjkovici, Braganca (Miranda ’82) – C. Coman, Sg. Bus. Antrenor: Ionel Gane.

Cartonase galbene: Kovacs ’78 / Braganca ’17, C. Coman ’69, Vranjkovici ’86, Burlacu ’90+4.

Cartonas rosu: C. Coman ’90+2.

Arbitri: Marcel Birsan (central) – Ovidiu Artene, Daniel Hulubei (asistenti) – Catalin Botas (rezerva).

Observatori: Rodion Camataru, Nicolae Grigorescu.

Inainte de inceperea meciului s-a tinut un moment de reculegere in memoria fostilor fotbalisti Utu Moldovan (fost portar la Universitatea Cluj) si Marian Mauta (fost jucator la Corona Brasov).

Sursa: mediafax.ro