VIDEO All Star Game: Sudul si Nordul au remizat, 114 la 114!

1003

20110411185815-all-star-game-sibiu-2011-1785313664Echipa Sudului a remizat cu echipa Nordului, scor 114-114 (64-59), la All Star Game la baschet masculin, de la Craiova.

Evenimentul de luni s-a derulat pe parcursul intregii zile, organizatorii programand actiuni caritabile, meci demonstrativ de baschet in fotolii rulante, concursuri pentru copii, un meci al sperantelor baschetului masculin romanesc, incheiat la egalitate, 112-112, dar si un concert Anna Lesko.

De la ora 18.00 a inceput „balul”, in fiecare pauza avand loc concursuri, intre jucatori sau pentru public. Astfel, concursul de aruncari de 3 puncte a fost castigat de jucatorul Rade Dzambici (SCM U Craiova), cel de slam-dunk de coechipierul sau Travis Bureau, iar cel al probei de indemanare de Baris Aktas (CSU Atlassib Sibiu).

Cel mai gustat moment de catre public a fost in sfertul patru, cand pivotul Virgil Stanescu a dat startul la Harlem Shake, angrenand jucatorii ambelor echipe. Partida s-a incheiat cu glume, arbitri substituiti de jucatori si transformati in comentatori TV, buna-dispozitie si aplauze din tribune.

MVP-ul All Star Game a fost Dominique Archie (BC Timisoara).