VIDEO Fanii lui River Plate au distrus o peluza a unui stadion din Argentina. IMAGINI INCREDIBILE!

581

Fanii lui River Plate au creat mari probleme la meciul de duminica seara cu Velez Sarsfield, in deplasare.

Cu 15 minute inainte de final, cind scorul era 2-0 pentru gazde (rezultat care avea sa fie si cel final), fanii „Milionarilor” au incercat sa distruga gardul care despartea peluza unde se aflau de teren si sa patrunda pe gazon, pentru a-si avertiza personal favoritii, dar si pentru a intrerupe partida, care nu decurgea cum sperau.

Meciul a fost suspendat mai multe minute, timp in care fortele de ordine au cautat sa ii indeparteze pe  fanii lui River Plate de gardurile pe care incercau sa le darime, reusind acest lucru doar partial. S-au folosit doar furtunuri cu apa, sub privirile ingrozite ale celor 22 de fotbalisti care asteptau ca partida sa se reia. Acest lucru s-a intimplat pina la urma, dar oaspetii nu au reusit sa revina pe tabela, partida finalizindu-se 2-0 pentru Velez. Golurile au fost marcate de Pratto, in minutul 20, si Bella in minutul 64.