onofras_csmsCSMS Iasi a invins, luni, formatia Gloria Bistrita, scor 2-1 (1-0), în etapa a XXIV-a a Ligii I si în care gazdele au terminat meciul cu doi jucatori eliminati.

Golurile au fost marcate de Patulea ’42 si Onofras ’70 pentru CSMS Iasi, respectiv Radu ’59 (penalti) pentru Gloria.

CSMS Iasi a deschis scorul in minutul 42 prin Adrian Pătulea, care a reluat din pozitie centrala o pasa venita de pe partea dreaptă de la Mitici.

Gloria Bistriţa a egalat în minutul 59 prin Răzvan Radu, care a transformat o lovitură de pedeapsă după un fault al lui Tincu asupra lui Bucur.

În minutul 70, CSMS Iaşi a revenit în avantaj. Ţigănaşu a centrat de pe dreapta, Milea a reluat cu o lovitură de cap spre poartă, portarul Dolha a respins însă doar până la Onofraş, care a înscris dintr-un metru în poarta goală.