ALTE CAMPIONATE

VIDEO | Meci de INFARCT in Rusia: in minutul 15 era 3-0, apoi a inceput FESTIVALUL. Vezi cate goluri s-au marcat in meciul lui TSKA Moscova

Partida dintre Mordovia Saransk si TSKA Moscova a produs un festival de goluri.

N-a fost deloc asa si partida a fost una nebuna. Inceputul de meci a fost de cosmar pentru TSKA. Lutenko a deschis scorul in minutul 1.

In minutul 12 Mario Fernandez a fost eliminat, iar ceea ce a urmat pentru TSKA a fost groaznic. Rykov in minutul 13 si Muhametsin in minutul 15 au mai marcat pentru Mordovia care a avut 3-0 la pauza.

Dupa pauza a urmat dezastrul pentru gazde. Pachenko (50), Tosici (58) si Doumbia (59) au marcat pentru TSKA si scorul era din nou egal. Djalo de la gazde a fost eliminat in miuntul 55.

Desi parea total cazuta din punct de vedere psihic, Lutenko a mai marcat o data pentru Saransk si a facut 4-3 in minutul 68. Ultimele 10 minute au decis scorul final.

Doumbia (80), Musa (85) si din nou Doumbia (88) au marcat pentru oaspeti si stabilit scorul final, 4-6, iar distanta dintre TSKA si Lokomotiv s-a marit la 8 puncte.

sursa: gsp.ro