VIDEO Romania – Australia scor 3 la 2. NECONVINGĂTOR!

1009

Nationala Romaniei a jucat miercuri al doilea amical al stagiului de pregatire din Spania, dupa dezastrul 1-4 cu nationala Poloniei. Scorul final a fost Romania 3 – Australia 2, la capatul unui meci contra unui adversar facil.

Meciul a fost dominat de nationala noastra insa rezultatele nu s-au vazut deloc. Golurile primei reprize au fost marcate de Tanase, in minutul 35, si de Wilkshire, in minutul 44, din penalty.

In repriza a doua Romania a continuat sa aiba initiativa insa australienii au inscris primii, prin Cornthwaite, in minutul 54. Abia in minutul 80 Bogdan Stancu a egalat pentru Romania. Trei minute mai tarziu a inscris si Torje, din lovitura libera de la 16 metri.

Romania a inceput meciul in urmatoarea formula: Pantilimon – Tamas, Chiriches, Goian, Rat – Bourceanu, Pintilii – Torje, Grozav, Tanase – Stancu

Australia a inceput meciul cu Schwarzer – Wilkshire, Neill, Cornthwaite, Zullo – Bresciano, McKay, Holman – Kruse, Brosque si Holland.