VIDEO Romania invinge Turcia la Istanbul. Vezi ce gol GROZAV am marcat!

722

Romania a facut un pas urias spre calificare in meciul din aceasta seara de la Istanbul. Tricolorii s-au impus in fata Turciei, scor 1-0, gratie unui gol marcat in prelungirile primei reprize de Gicu Grozav, care s-a demarcat excelent si a primit o pasa superba de la mijlocasul Stelei, Pintilii.
Pe linga cele trei puncte foarte importante, imbucurator este si jocul echipei nationale a Romaniei, care a fost foarte solid, turcii neavind ocazii importante la poarta lui Tatarusanu.

Astfel, echipa nationala a Romaniei abordeaza meciul de marti cu Olanda cu maximum de puncte dupa trei meciuri. Turcia pare iesita din lupta pentru calificare, dupa ce a inregistrat doua infringeri in cele trei meciuri de pina acum.