VIDEO Steaua-Petrolul Ploiesti 2 la 2. Autogol FRUMOS reusit de Chiriches!

880

11_483459-rk-8065-vlad-chirichesSteaua Bucuresti si Petrolul Ploiesti au terminat 2-2 pe Arena Nationala, in ultimul meci din etapa a 27-a a Ligii I de fotbal.

Steaua a deschis scorul prin Raul Rusescu (24), dintr-un penalty scos de Adi Popa, in duel cu fundasul Ruben Manasse Enza-Yamissi. Petrolul a restabilit egalitatea in prelungirile primei reprize, cand Ovidiu Hoban a marcat cu capul dupa un corner (45+1). Steaua a preluat din nou conducerea in min. 80, dupa o faza controversata: Vlad Chriches l-a faultat pe Geraldo Alves in careul advers, dar arbitrul Alexandru Tudor nu a observat, apoi fundasul Yamissi a comis hent, cavalerul fluierului bucurestean acordand penalty pentru Steaua, transformat de Iasmin Latovlevici. Peste doar cateva minute Petrolul a egalat, cu ajutorul lui Chiriches, care a trimis mingea in propria poarta, presat de Geraldo, la centrarea din lovitura libera a bolivianului Gualberto Mojica.