VIDEO Vasluiul bate Severinul in minutul 91 cu un gol contestat de echipa olteana

534

Nicolo Napoli, antrenorul celor de la CS Severin, a vorbit despre infringerea echipei sale cu FC Vaslui, scor 1-2, acuzindu-l pe arbitrul Catalin Botas ca a favorizat Vasluiul, validind golul lui Ousmane N’Doye.

Senegalezul a inscris in minutul 90+1, dupa o faza la care oaspetii cer fault pentru o interventie la Dandea. Reluarile arata ca N’Doye il impinge pe Dandea, inainte sa recupereze mingea si sa inscrie golul de 2-1.

„Sint dezamagit de arbitraj. Baietii au jucat foarte bine astazi, meritau un punct. Arbitru n-a vazut un fault clar, ne-a furat un punct. Pe mine m-a eliminat ca am protestat, incredibil.
Click aici pentru a vedea VIDEO cu golul lui N’Doye!
Sint mindru de baietii mei, dar nu se poate asa ceva. Nu se poate sa existe un asemenea arbiraj. Vasluiul n-a facut nimic, noi le-am pus mari probleme”, a spus Nicolo Napoli la DigiSport Special.