LIGA 1

VIDEO Viitorul Constanta – Concordia Chiajna scor 1 la 1: Pustii lui Hagi au pierdut doua puncte!

Viitorul Constanţa a terminat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu formaţia Concordia Chiajna, intr-un meci din etapa a XIX-a a Ligii I.

Oaspeţii au deschis scorul prin Pana, in minutul 4, gazdele reusind egalarea prin Alibec, in minutul 59.

In minutul 22, antrenorul echipei Concordia Chiajna, Ilie Stan, a plecat in tribuna, desi nu a fost eliminat.

In minutul 88, Puţanu a vazut al doilea cartonas galben si a fost eliminat, dupa un fault in jumatatea proprie.

Viitorul Constanţa: Buzbuchi – Balasa (Cl. Herea ’75), Larie, Puţanu, Tosca – Al. Lazar (Vastag ’46), Benzar – Iancu, Dica (Carstocea ’90+2), Chiţu – Alibec. Antrenor: Catalin Anghel.

Concordia Chiajna: Cobrea – Belu, Leca, Ghionea, Bambara – Paraschiv, Ispir – Popovici, Pana (Ibrici ’83), Zuluf (Damian ’64) – Welligton (Simion ’90+2). Antrenor: Ilie Stan.