333Vicecampioana Pandurii Targu Jiu a castigat cu 1-0 pe terenul Viitorului, in etapa a 14-a a Ligii 1.

Viorel Nicoara a marcat unicul gol al partidei, in minutul 65, la capatul unei actiuni rapide purtate pe stanga.

Vezi VIDEO rezumat!

In ciuda infrangerii, gazdele au avut unul dintre cele mai bune meciuri din acest sezon. Elevii lui Bogdan Arges Vintila au lovit bara de nu mai putin de trei ori: o data in prima repriza – la sutul lui Baluta, aflat singur in centrul careului (21) – si de doua ori in a doua, de fiecare data prin Gavra (51, 63).

Prima data, nouarul gazdelor a deviat cu capul o centrare venita din corner, balonul a izbit incheietura barelor si a ajuns la Axente, care nu a putut trimite in plasa din doi metri. Apoi, acelasi Gavra a sutat puternic din marginea careului, in stalpul stang, mingea l-a lovit pe Mingote in mana si a iesit in corner.

Viitorul a avut initiativa pe tot parcursul partidei, in timp ce gorjenii, cu doua noutati in centrul apararii – Ionut Rada si debutantul Elton Da Silva (fratele geaman al lui Erico) – au parut sa acuze socul infrangerii suferite in ultimele minute contra Fiorentinei, in UEFA Europa League.

Sursa: digisport.ro